Otel Ekle

Erdek - Avşa Otelleri ve Konaklama Bilgisi..

Otel Ekle
Erdek Kapıdağ Doğa Sporları

Erdek Kapıdağ Doğa Sporları

İlkbaharda doğanın canlanması ile binlerce çiçeğin süslediği, çeşit çeşit ağaçların gölgelediği Kapıdağ ve çevresi, sonbaharda ise sarının, kahverenginin binbir çeşidiyle süsleniyor. Yürüyüş sevenlerin rahatlıkla kısa veya uzun doğa yürüyüşleri yapabilecekleri doğal yürüyüş parkurlarıyla çevrilmiş doğa harikası, sürprizlerle doludur. Sesini duyduğunuz bir şelalenin aniden karşınıza çıkması, binlerce gelincik çiçeği ile kıpkırmızıya boyanmış bir tarla veya gittiğiniz yolun kenarından doğanın size ikram ettiği çeşitli meyveler, bir kaplumbağa, renkli bir kelebek, kuş cıvıltıları ve doğanın sesinden başka sesin duyulmadığı büyülü bir dünyanın içerisinde insan kendisini buluverir.

Doğa Fotoğrafçılığı

Fotoğraf tutkunları için Erdek ve Kapıdağ bölgesi oldukça zengin manzaralara sahiptir. Floranın çeşitliği, her zaman objektife poz vermeye hazır binlerce canlı doğa fotoğrafı tutkunlarına keyifli saatler yaşatacaktır.

Atlı Doğa Sporları

Kapıdağın el değmemiş güzelliklerini tanımak için diğer bir alternatif atlar ile yapılan gezilerdir. Şehrin gürültüsünden uzak, yemyeşil, dallarından gökyüzünün gözükmediği ormanda oksijen depolayarak yapılan at gezileri özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kapıdağ’da Avcılık

Kapıdağın’da özellikle yaban domuzu, keklik, bıldırcın, tavşan gibi çok sayıda av hayvanı yaşamaktadır. Av yasaklarının sona ermesi ile av tutkunları Erdek Kapıdağı mesken tutmaktadırlar.

Enduro Motor

Bandırma Erdek yolu üstünde ki virajlar, toprak dağ yolları Enduro Motor Sporu tutkunları için biçilmiş kaftandır. Her yıl çok sayıda adrenalin tutkunu Kapıdağ’da buluşup doğayla iç içe kamp yapıp çamur ve engebeli arazide Enduro Motorlarıyla heyecanlı anlar yaşamaktadırlar.

 

 

 

dorukbt

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.


Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wwwotelerdek/public_html/wp-content/themes/Travel/footer.php on line 191

Warning: Use of undefined constant googlebot - assumed 'googlebot' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wwwotelerdek/public_html/wp-content/themes/Travel/footer.php on line 191